Porady Prawne

Wsparcie prawne przy organizacji kremacji i pochówku bliskiej osoby z Finis

Kremacja dopiero zyskuje popularność w Polsce, przez co kwestie prawne związane z tym rodzajem pochówku mogą budzić wątpliwości. W Finis zapewniamy naszym klientom wsparcie prawne, aby w jak największym stopniu ułatwić organizację ostatniego pożegnania bliskiej osoby. Sprawdź, jak i od kogo możesz uzyskać poradę prawną w naszym krematorium.

Kremacja dopiero zyskuje popularność w Polsce, przez co kwestie prawne związane z tym rodzajem pochówku mogą budzić wątpliwości. W Finis zapewniamy naszym klientom wsparcie prawne, aby w jak największym stopniu ułatwić organizację ostatniego pożegnania bliskiej osoby. Sprawdź, jak i od kogo możesz uzyskać poradę prawną w naszym krematorium.

W krematorium Finis chcemy jak najbardziej wspierać naszych klientów na każdym etapie organizacji kremacji i pochówku, dlatego świadczymy kompleksowe usługi związane z ostatnim pożegnaniem. Nasze krematorium oferuje porady prawne, świadczone przez dr Agatę Michalską-Olek. Pani mecenas odpowie na Państwa pytania dotyczące spraw związanych z kremacją, pogrzebem, przechowywaniem urny oraz innymi problemami, które mogą się pojawić w momencie śmierci bliskich.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że poszukiwanie informacji związanych z prawną stroną kremacji i pogrzebu na własną rękę, może być przytłaczające. Z tego powodu wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i oferujemy opcję zasięgnięcia porady bezpośrednio u źródła.

Kontakt z naszą prawniczką możecie Państwo nawiązać telefonicznie lub mailowo. Dla klientów krematorium Finis, którzy chcieliby zasięgnąć porady prawnej w temacie kremacji i pochówki bliskiej osoby, dostępna jest Pani mecenas dr Agata Michalska-Olek.
Można się z nią skontaktować:
tel. (61) 853-07-59
e-mail: kancelaria.michalscy@gmail.com

Poradnik

Odejście kogoś bliskiego to bardzo trudny moment w życiu. Dlatego zależy nam, aby pomóc Ci w tym niełatwym czasie. W naszym poradniku znajdziesz informacje o procedurach związanych z ostatnim pożegnaniem, przedstawione w sposób prosty i zrozumiały. Wierzymy, że ta wiedza umożliwi Ci sprawne załatwienie formalności pogrzebowych i pozwoli Ci spokojniej przejść proces żałoby.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na urnę po kremacji?

Kremacja to w Polsce opcja, która dopiero zyskuje popularność, dlatego kwestie prawne związane z tym, co zrobić z prochami zmarłego, nadal nie są wiedzą powszechną. Jak, według polskiego prawa, należy obchodzić się z urną zawierającą ludzkie prochy?

Przeczytaj poradnik

Pogrzeby dla osób bez środków do życia - jakie są prawa i obowiązki samorządów oraz rodzin w przypadku osób, które nie mogą pokryć kosztów własnego pogrzebu?

Pochówek bliskiej osoby często wiąże się z poważnymi kosztami. Dla rodzin, które nie dysponują środkami finansowymi, osób samotnych lub bezdomnych, organizacja pogrzebu może być wyzwaniem. Co w takiej sytuacji?

Przeczytaj poradnik

Testament a życzenia pogrzebowe - jak legalnie zapewnić, że Twoje życzenia dotyczące pogrzebu, w tym kremacji, zostaną spełnione?

Testament to ważny dokument, który nie tylko pozwala na rozdzielenie majątku po śmierci, ale także umożliwia wyrażenie życzeń dotyczących pogrzebu, w tym decyzji o kremacji.

Przeczytaj poradnik

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z naszych profesjonalnych usług!

  Formularz kontaktowy


  Najczęściej zadawane pytania

  Czy akceptujecie opłacanie należności w ratach?

  Nie ma możliwość rozłożenia płatności na raty.

  Jakie metody płatności akceptujecie?

  Akceptujemy płatność gotówką oraz przelewem tradycyjnym. 

  Ile trwa cała procedura?
  Sama procedura kremacji trwa 3 godziny.
  Czy wykonujecie procedury w późnych godzinach wieczornych?
  Tak. Na życzenie klienta pracujemy również po 16.00 oraz w soboty.
  Czy pomożecie mi wykonać cały proces?
  Tak, pomożemy zająć się formalnościami.